Weźmisz czarno kure…

okładka audiobooka Weźmisz czarno kure...gwiazdki: * * *

autor: Andrzej Pilipiuk

czyta: Grzegorz Pawlak

wydawnictwo: Fabryka Słów

Trudno sobie samemu wytłumaczyć, dlaczego po „Czarno kure” sięgnąłem dopiero teraz. Snuję się czasem przecież, po wszelkiej maści serwisach audiobookowych. Szukam czegoś odpowiedniego na ząb. A takie rzeczy gdzieś mi z głowy uciekają. Mógłbym te tytuły gdzieś notować. Nawet czasem mi się zdarza. Ale trzeba jeszcze pamiętać, żeby do takich notatek zaglądać. Właściwie na tym blogu mam takie miejsce, gdzie powinna od dawna rozwijać się lista pragnień wszelakich. Miejsce jest, ale co z tego kiedy od miesięcy obrasta kurzem. Pora chyba odciąć uschłą i niepotrzebną gałąź. Ze wszystkich patentów na moje gapiostwo, jak dotąd, najlepiej sprawdza się notatnik w telefonie. Właściwie zawsze pod ręką, czeka cierpliwie na kolejne tytuły. Trzeba jeszcze tylko wyrobić sobie nawyk notowania i oczywiście nawyk zaglądania.

A nagranie audio „Czarnej kury” mignęło mi przypadkiem w wyszukiwarce. Z przyjemnością stwierdziłem, że duet Pilipiuk – Pawlak nie został zmieniony. Wspaniale jest wrócić do znajomego świata egzorcysty amatora Wędrowycza. Nic się tu właściwie nie zmieniło. Jakub nadal rozrabia na całego, ratuje świat i nie daje pożyć sąsiadom. Grzegorz Pawlak świetnie wciela się we wszystkie głosy i mam wrażenie, że bawi się przy swojej pracy nie gorzej ode mnie. Opowiadania, jak to w takich przypadkach bywa, są lepsze i gorsze. Mnie szczególnie przypadły do gustu te, umieszczone na początku zbioru. Jednak wszystkie razem, jako całość, stanowią wyśmienitą, wybuchową mieszankę zabawową.

To już leciwe wydawnictwo. Wiem mimo tego, że nie jestem w stanie ustalić roku wydania. Szkoda, że nie ukazały się kolejne z tomów traktujących o egzorcyście. Coś się w tej maszynie zacięło.

O egzorcyście amatorze Jakubie Wędrowyczu:
1. „Kroniki Jakuba Wędrowycza”
2. „Weźmisz czarno kure…”

D0??

Reklamy

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: