Anioł Śmierci. Lewa ręka Boga II

okładka audiobooka Anioł Śmierci Lewa ręka Boga IIgwiazdki: * *

autor: Paul Hoffman

czyta: Wiktor Zborowski

wydawnictwo: Albatros (2012)

Czasem przychodzi taki dzień, że ręce opadają. „Lewa ręka Boga” – to było odkrycie! Książka pełna pomysłów i intrygujących postaci. Zawładnęła moją wyobraźnią. Byłem pod wrażeniem opisu brutalnego życia w sanktuarium i bezwzględnych praw, rządzących tym miejscem. Dużo sobie obiecywałem po kolejnym tomie – kontynuacji losów głównego bohatera Cale’a.

Niestety, cały potencjał tkwiący w tej opowieści został rozmieniony na drobne. Fabuła rozwlekła się, nie potrafiła przyciągnąć mojej uwagi. Kilka ciekawych pomysłów nie było w stanie obronić przeciętnej pisaniny. Owszem opis państwa najemników, wzorowany na starożytnej Sparcie był interesujący. Podobnie jak opis przygód Klaista wśród zwariowanych Klewtów. Reszta jednak dłużyła się i miałem wrażenie, że bardziej stanowi szkic powieści, niż gotową książkę. Na dodatek upstrzoną błędami stylistycznymi i formalnymi. Bo jak odkupiciele mogą prowadzić krucjaty? Kiedy ich bóg został powieszony na szubienicy? Przecież słowo krucjata, pochodzi od łacińskiego crux – krzyż! Może powinni ruszać na patibulie?

Nie wiem, czy to wina samego autora, może robionego w pośpiechu tłumaczenia. Niestety ja do ręki dostaję gotowy audiobook. Słucham i nie jestem zachwycony. Mimo niezwykłej sympatii, jaka czuję do Wiktora Zborowskiego, jego talentu i wyczucia słowa. A przede wszystkim genialnego głosu. Jako lektor robił tutaj, co mógł. Nawet to jednak nie ratuje tej mizerii. Szkoda tak ciekawie zapowiadającej się serii.

Cykl Paula Hoffmana:
1. „Lewa ręka Boga”
2. „Anioł Śmierci. Lewa ręka Boga II”

D0??

Reklamy

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze 2 to “Anioł Śmierci. Lewa ręka Boga II”

  1. kalio Says:

    oj tak, oj tak…

  2. Głos Papierofonu Says:

    Razem w nieszczęściu…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: