Podziemny krąg

okładka audiobooka Podziemny krąggwiazdki: * * * * *

autor: Chuck Palahniuk

czyta: Borys Szyc

wydawnictwo: Niebieska Studnia (2012)

Co tu dużo pisać. Debiutujące na rynku audioksiążek wydawnictwo Niebieska Studnia, wydało niedawno prawdziwą perełkę. „Podziemny krąg” to bardzo mocny tekst. Krzyk zachodniego społeczeństwa z przełomu wieków. Ludzi, którzy w pogoni za ułudą, stracili grunt pod nogami. Nie radzę nikomu podchodzić do tego audiobooka w stanie rozchwiania. Etap poszukiwania sensu życia i równowagi, to stan zbyt delikatny – łatwo sobie zrobić krzywdę. Ale dla wszystkich stojących twardo na ziemi, zejście do tego kręgu obłędu i anarchii może dać wiele specyficznie rozumianej przyjemności…

Czy Borys Szyc jest wariatem? Tego z całą pewnością potwierdzić nie mogę Ale jeśli nie jest, to na pewno musi być świetnym aktorem. Aby się o tym przekonać wystarczy tylko założyć słuchawki i puścić „Krąg” w odtwarzaczu. Głos który usłyszymy, nie mógł wydostać się z przeciętnej, normalnej głowy. Obłędny rytm, słowotok, monotonne zbitki sylab. Tak właśnie zostaniemy powitani w tym chorym świecie. Trudno nie docenić talentu pana Szyca. Nie mam pojęcia, czy jest w Polsce ktoś, kto byłby lepszy do tej roli.

Już tutaj spokojnie dałbym tłuste pięć gwiazdek. Za trans w jaki wprawił mnie udział w tej grze. Ale prawdziwą wisienką na torcie, jest podkład muzyczny. Wydaje mi się, że to najlepiej zgrana z tekstem muzyka, jaką dotąd spotkałem w audiobooku. Podawana oszczędnie na początku rozdziału, wprowadza słuchacza w odpowiedni stan emocjonalny. Czasami też wspomaga szczególnie dramatyczne akcenty opowieści. Podpisał się pod nią Maciej Mulawa. Mam nadzieję, że to nie ostatnie jego spotkanie z książką mówioną.

Na koniec tylko słówko na temat okładki – przedruku z papierowej wersji. Szkoda, że tak dobrą zawartość, okrywa taki słabiutki projekt.

D0??

Reklamy

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: